Audyt strony WWW

Czym jest audyt strony? To przede wszystkim dogłębna analiza stanu strony, a także tego ile pracy i trudu trzeba będzie włożyć w to, aby stronę dobrze zareklamować. Także w przypadku takich usług jak pozycjonowanie strony, audyt jest czymś koniecznym, co często wykonuje się już na etapie przygotowywania szczegółowej propozycji słów kluczowych i wyceny samej usługi dla klienta. Należy bowiem pamiętać, że to czy dana strona dobrze się pozycjonuje zależy nie tylko od zawartej na niej treści, ale także od kilku innych czynników jak optymalizacja.

Jeżeli witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek możemy mieć problemy z uzyskaniem zadowalających wyników.

Warto sprawdzić także historię witryny i wcześniej pozyskiwane pod nią linki przychodzące. Dzięki temu możemy oszacować jaką reputacją cieszy się strona i czy wcześniej nie była już pozycjonowana. Bardzo często do tego celu można wykorzystać szereg bezpłatnych narzędzi diagnostycznych, natomiast dogłębna analiza jest możliwa tylko w przypadku posiadania dostępu do strony klienta.