Kubki reklamowe – w jaki sposób się je zdobi?

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Gadżety reklamowe stanowią jeden z nieodłącznych elementów działań marketingowych każdej profesjonalnej firmy. Do najpopularniejszych z nich zalicza się kubki. To produkt dostępny w wielu różnych wielkościach, kształtach, kolorach oraz wzorach. Sprawdza się on tak w biurze (korzystać mogą z niego zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające siedzibę przedsiębiorstwa), jak i w domu. Najważniejszym elementem każdego naczynia tego typu jest pokrywający je nadruk, który przybierać może postać logo firmy czy jej sloganu reklamowego. W jaki sposób się je tworzy? Odpowiedź – poniżej.Kubki reklamowe zdobione mogą być między innymi z zastosowaniem jednej z najstarszych technik drukarskich, która daje największe możliwości. Mowa tutaj o sitodruku. Nadruk jest w tym przypadku przenoszony na powierzchnię gadżetu przy pomocy rakli oraz formy drukarki. Zamawiając takie kubki warto zdawać sobie sprawę z faktu, że im większy będzie nakład, tym mniej zapłacimy za jedną sztukę. Niskie koszty to jednak nie jedyny atut tej metody. Zaliczyć do nich można także dużą powierzchnię nadruku oraz możliwość stworzenia nawet bardzo skomplikowanego wzoru.

Kubki reklamowe tworzone w ten sposób nie są oczywiście pozbawione wad. są nimi między innymi wysokie koszty w przypadku druku kolorowego, brak możliwości nadruku przejść tonalnych oraz ograniczone zastosowanie w przypadku powierzchni, które nie są płaskie. Sitodruk to metoda, która sprawdza się nie tylko w przypadku kubków. Zastosować można ją także na parasolach, koszulkach czy ekotorbach.

Kubki reklamowe tworzy się także z zastosowaniem sublimacji, która jest niezwykle popularną metodą druku cyfrowego. Polega ona na przeniesieniu tuszu sublimacyjnego na skutek działania wysokiej temperatury na uprzednio aktywowaną powierzchnię. Technika ta znajdzie zastosowanie zarówno w przypadku naczyń, jak i koszulek, puzzli, podkładek pod myszkę czy parasoli. Gadżety reklamowe zdobi się także z wykorzystaniem innych technik takich, jak tampodruk, grawer laserowy czy haft komputerowy.

Tags: , ,