Kubki reklamowe zdobione nadrukiem bezpośrednim i kalkomanią

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki wręczane klientom – czy to z okazji urodzin firmy, czy okazji takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, różnić mogą się od siebie szeregiem rozmaitych parametrów. Do ich produkcji stosuje się różnego rodzaju materiały, z czego największą popularnością cieszą się modele ceramiczne. Kubki mogą mieć także różne objętości – zwykle jest to od 200 do 500 mililitrów. Specyficzną ich odmianą są kubki termiczne, które przez długi czas utrzymują pożądaną temperaturę napoju. Dostępne na rynku kubki zdobi się z zastosowaniem różnych technik. Do najczęściej stosowanych zalicza się nadruk bezpośredni oraz kalkomanię.Kubki reklamowe zdobione z zastosowaniem nadruku bezpośredniego charakteryzują się wysoką trwałością. Bez obaw można myć je w zmywarce czy umieszczać w kuchence mikrofalowej. Związane jest to z faktem, że takie naczynia wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze sięgającej 800 stopni Celsjusza. Nadruk bezpośredni wykonywany jest z zastosowaniem nowoczesnych naczyń gwarantujących dokładność druku do 0,01 milimetra.

Tworzone w ten sposób kubki reklamowe mają sporo zalet. Zalicza się do nich między innymi niskie koszty druku, co sprawia, że na ich zakup pozwolić mogą sobie nawet te firmy, które dysponują ograniczonym budżetem. Kubki zdobione nadrukiem bezpośrednim mogą przybierać nawet najbardziej fantazyjne barwy. Możliwy jest tutaj nadruk w pełnych kolorach bez elementów rastrowych. Wadą tego rozwiązania jest fakt, iż nadruk znajdować może się wyłącznie na zewnątrz produktu w ramach uprzednio ustalonej powierzchni nadruku.

Kubki reklamowe zdobi się także z wykorzystaniem kalkomanii. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie dużej powierzchni reklamowej. Możliwa jest tutaj także personalizacja każdego z produktów, na przykład przez umieszczenie na nim imienia pracownika. Tego typu naczynia bez obaw można myć w zmywarce. Do wad tego rozwiązania zaliczyć można natomiast minimalną grubość linii na poziomie 0,2 milimetra w pozytywie i 0,4 milimetra w negatywie oraz minimalna wielkość pisma wynosząca 7 pkt. w pozytywie i 10 pkt. w negatywie.

Tags: , ,